נשים רבות הינן בעלות שיער דליל וחסר נפח. לאחרות יש שיער קצר שאינו די אטרקטיבי בעיניהן. נשים אחרות סובלות משיער פגום כתוצאה מסיבות גנטיות, מטיפולים כימיים ואחרים שלא עלו יפה, מחשיפה מוגזמת לשמש, מחוסר מודעות לטיפוח ומסיבות אחרות. אחד הפתרונות המוצעים לנשים אלו ואחרות שלא אוהבות את  מראה שיערן הוא הארכת שיער. קיימות מספר סוגי תוספות שיער פופולאריים.

 

שיטות להוספת שיער

הוספת שיער טבעי – זוהי השיטה המומלצת ביותר מאחר והיא מספקת פתרון מעולה במצבים רבים. השיער הטבעי ברובו נלקח מנשים בריאות ממזרח אירופה וממזרח אסיה. הוא איכותי, קל משקל ומשתלב בצורה מושלמת בטקסטורה וצבע של השיער הקיים. ניתן להתאימו בצורה מדויקת לאזור הקרקפת  הבעייתי. ניתן להצמידו באמצעים שונים. שיטה מקובלת היא על ידי הלחמה קרה או חמה בלייזר. החומר בו משתמשים לצורך כך הינו חומר שמבוסס על קראטין שנמצא גם  באופן טבעי בגוף האדם.

במקרה של הלחמה חמה החיבור נעשה על ידי חימום נקודות החיבור ולאחר סיום  העבודה לא ניתן יהיה להבחין בנקודות  התפר. האתגר המונח לפתחם של בעלי המקצוע הוא לבחור את  השיער המתאים ביותר לזה הקיים מבחינת מרקם, צבע וכדומה. כמובן, שכל אישה היא זאת  שמקבלת את  ההחלטה הסופית על פי טעמה ורצונותיה, אבל המלצה מקצועית תמיד מסייעת לבחירה.

הדבקה קרה של שיער טבעי לקצוות קיימות ניתן לעשות באמצעות תרכובות מיוחדות שמחזיקות מעמד זמן ארוך. בנוסף, ניתן לחבר שיער טבעי באמצעות מסרקונים מיוחדים אשר אינם גורמים נזק לשיער שמתחת. חיבור אחר נעשה במקרה של היעדר שיער מוחלט והתוספות מוצמדות בעזרת דבק דו צדדי.

הדבקת שיער שנעשית בעיקר לפרקי זמן קצרים היא באמצעות חרוזים וקליפסים. השיטה איננה יעילה לאורך זמן. בעקרון, ניתן להוריד תוספת שיער טבעי כל  אימת שמעוניינים בכך. היות והשיער המקורי גדל כל העת יש צורך לבצע תיקונים מעת לעת. במקרה כזה מסירים את  התוספת ומדביקים אותה לשורשי השיער החדשים.

יתרון אדיר נוסף שיש לשיער טבעי בהוא בכך שניתן להתנהג איתו כמו עם  השיער המקורי. כלומר, לחפוף אותו, להיכנס לים ולג'קוזי, לעצב אותו בדרכים שונות וכדומה. כל  הפעולות  הללו ואחרות ניתנות לביצוע ללא חשש לפגיעה בו.

שיער סינטטי – ניתן להוסיף אבל יש לקחת בחשבון שהשיער אינו איכותי ויחזיק מעמד תקופה קצרה מאוד. שיער כזה אינו נוח ונעים.

שיער חיה – תחליף זול לשיער אדם ואיכותו ירודה.

השיער הטבעי הוא בעל האיכות הגבוהה ביותר ומומלץ לרוכשו מחברה בעלת מוניטין. השיער עובר טיפול מתאים ומגיע עם מעטפת שלמה כאשר הוא מאוגד היטב ובהתאם לכיוון הצמיחה המקורי. מומחים לתוספות שיער יודעים להוסיף את  כמות  השיער הנכונה שלא מעיקה ומכבידה על  השיער הקיים. כך, ייווצר שיער ארוך, שופע ובעל נפח שיתרום רבות לביטחון  העצמי של  האישה.