לנשים רבות יש שיער מתולתל בו יש צורך להשקיע מדי יום. טיפוח על בסיס יום יומי אינו נוח להן ואף מעיק, ולכן, הן מחפשות פתרונות לבעיה מציקה זאת. החלקה יפנית היא שיטה מעולה לכך. טיפול בשיער בשיטה זאת הופך אותו לחלק, מטופח ורך למגע. המצאת השיטה ואימוצה הביא לכך שהשיער המטופל הופך לחלק על בסיס פרמננטי. שיטות החלקת השיער הקודמות היו מגוונות אבל כולן זמניות. היו נשים שעשו שימוש ברולים וגלגלי שיער שהוצמדו לשיער רטוב. כיום שיטות החימום הינן באמצעות מחליקי שיער שמבצעים בו זמנית פעולה כפולה של חימום והחלקת השיער.

 

שיער חלק לתקופה ארוכה

החלקת שיער יפנית במתכונתה החדישה היא שינוי מהותי. עד המצאת השיטה גרם החימום לשינוי זמני במבנה  השערה ואילו החידוש הוא בכך שמבנה השערה משתנה לתמיד. הדבר מתקבל בזכות פיתוח חומרים כימיים שפעולתם כפולה. מחד חדירה לתוך ליבת השערה ושינוי המבנה שלה, ובנוסף, הוספת חומרים מזינים המאזנים את השיער ומסיפים לו ברק שנשאר לאורך ימים. הטיפול מתאים לבעלות שיער גלי ומקורזל ולא לנשים אשר שיערן עבר טיפול כימי ולבעלות שיער צבוע. מהלך הטיפול כולל חפיפת השיער, מריחת תכשירי הגנה, החדרת החומר, רחיצת השיער וביצוע ההחלקה עצמה. יש צורך לחדש החלקת השיער מדי כמה חודשים בהתאם לקצב גדילת השיער ומטרתו הוא לטפל בשיער הצומח סמוך לבסיס השערה.

 

שמירה על השיער

יש להקפיד על כללי טיפול והשגחה בתקופה הראשונה שלאחר ההחלקה. אין לחפוף במשך שישה ימים, וכן, להימנע משטיפה שכוללת גוונים למשך כעשרה ימים. יש להשאירו פזור ולא לאסוף אותו או להעבירו מאחרי האוזן. אין להשתמש בסיכות, קשתות, גומיות ומכבנות ובאקססוריז אחרים המיועדים לשיער. אין לחבוש כובעים ולא לישון עם שיער רטוב. לאחר תקופת  ההסתגלות הזאת מומלץ לעשות שימוש בתכשירי שיער איכותיים המתאימים שיער שעבר החלקה. אלו מכילים מינראליים וחומרים התורמים לטיפוחו. אפשר להשתמש במסכת שיער מתאימה והעשירה בקרטין בעת החפיפה. יחד עם זאת, ניתן להתנהל עם השיער בצורה רגילה כולל כניסה לים, לג'קוזי, לבריכות עם כלור וכדומה. יש שממליצים לפני כניסה למקומות אלו להשתמש בקרם לחות על שיער דק ותכשיר שמן לשיער עבה.

 

שירות מקצועי

מומלץ לבצע החלקה יפנית במספרות שמנוהלות על ידי מומחים בתחום. יש חשיבות רבה לביצוע נכון של החלקת שיער שיביא לתוצאה הרצויה. אחרת תצטרך האישה לבצע החלקות מקומיות בתדירות גבוהה, וכמובן, שאין זאת מטרת הטיפול מלכתחילה. אם לפני ההחלקה היה צורך לשמור על שיער בדרכים מקובלות תוך כדי שימוש בתכשירים שונים, הרי כאשר מדובר על שיער לאחר החלקה המצב הוא דומה למעט שינויים קלים בטיפול. ההבדל הוא, שעתה יש לאישה שיער חלק קבוע שאין צורך לטפל בו כל פעם שהיא יוצאת מהבית לגיחה קצרה או ארוכה, ובזה היתרון הגדול.