אחד הטיפולים הקוסמטיים החשובים והמשמעותיים ביותר שיש, כפי שאנחנו יכולים להעריך, הם טיפולי פנים. בין אם מדובר בנשים או גברים, צעירים או מבוגרים, הרי שמדובר בטיפולים מאוד חשוב, הן מבחינת בריאותית, היגיינית, וכן כמובן מבחינה אסתטית.

את התחום של טיפולי פנים אפשר לחלק לשני חלקים עיקריים. יש את החלק שנעשה בבית בעזרת תכשירים, סבונים, קרמים ומשחות שונות. לצד חלק זה, יש את החלק של הטיפול אשר מתבצע באמצעות קוסמטיקאית בקליניקה שלה במסגרת טיפולים מסוגים שונים.

לגבי התכשירים, קרמים וכדומה, הרי שאנחנו נחליט מה לקנות ובמה להשתמש, הן על פי המלצות של קוסמטיקאית והן על פי המלצות שונות בדבר החומרים שיכולים להטיב עם עור הפנים שלנו, מבנה העור, והבעיות השונות שהוא מתמודד איתן, בין אם מדובר בכתמים, קמטים, שחורים או כל דבר אחר.

לגבי הטיפול, הרי שכאן נדרשת מאיתנו בדיקה מקיפה ומדוקדקת כיצד לבחור את הקוסמטיקאית אצלה אנחנו רוצים להיות מטופלים. צריך לזכור, אנחנו לא יכולים לעבור טיפול כזה אצל כל אחת, בטח לא אם אנחנו רוצים ליהנות מתוצאות איכותיות. אנחנו צריכים למצוא קוסמטיקאית שעומדת בשורה של פרמטרים.

 

מה הם הפרמטרים לבחירת קוסמטיקאית?

פרמטר ראשון צריך להיות ניסיון ומקצועיות. אנחנו צריכים לבדוק כמה שנים הקוסמטיקאית עובדת בתחום, איזו הכשרה יש לה, מה היא יכולה לספק לנו מבחינת סוגי טיפול, תכשירים ואמצעים.

פרמטר שני, אנחנו צריכים לבדוק מה בדיוק מה היא ממליצה לנו לעשות. יש קוסמטיקאיות שידעו להמליץ בפנינו על טיפולים חדשים, ויהיו כאלה שיציעו לנו טיפולים יותר ישנים ואולי יותר מתאימים עבורנו. אנחנו צריכים לבדוק ולהחליט.

פרמטר שלישי, חשוב לבדוק עם אילו אמצעים ועם אילו תכשירים היא עובדת, עד כמה הם באמת יכולים להתאים לנו.

פרמטר רביעי, מוטב לבדוק את הזמינות והנגישות של הקוסמטיקאית עבורנו, האם היא יכולה לספק לנו טיפול מתי שאנחנו צריכים.

פרמטר חמישי, נכון יהיה לקרוא המלצות וחוות דעת הן על השירות, על הטיפולים, על היכולות, וכמובן על התוצאות הסופיות שמושגות בטיפול.